webpage.nolimit.cz

Témata

top list

TOPlist>

obrázky

bulanci 150 a vice map

POLO

Oblivion-les

Oblivion-les

Oblivion-chata

Oblivion-chata

tato stránka

Specialista na dovoz vozidel ze zahraničí

ankety

Co je lepší ?

o2 (2199)
 

vodafone (2203)
 

t-mobile (2181)
 

Koho volíte ?

ods (2104)
 

kdu-čsl (2041)
 

ksčm (2114)
 

sz (2071)
 

čssd (2096)
 

Líbí se vám tato stránka ?

ano (2266)
 

nevím (2196)
 

ne (2187)
 

Z diskuze...

počítadlo

technika

Slovenská společnost Resco uvedla poměrně zajímavou klávesnici pro Windows Mobile zařízení, a to ve verzi Resco Keyboard Pro 5.0. Základní vzhled je poměrně značně inspirován klávesnicí na iPhone, ale vše je (samozřejmě) výrazně zlepšeno.

Kromě základní sady znaků můžete po stisknutí přeřazovače psát i znaky s diakritikou, speciální znaky a čísla, a k dispozici máte rovněž kalkulačku. S touto klávesnicí je velice snadné napsat SMS jen jednou rukou i na zařízení, které nemá klávesnici hardwarovou.

Resco Keyboard Pro se hodí k použití nejen na zařízeních bez klávesnice (HTC Touch či HTC Artemis), ale i na takovém HTC TyTN / Kaiser s výsuvnou hardwarovou QWERTY klávesnicí je vhodné ji instalovat. Pokud se vám totiž na zadání pár slov nechce Kaiser otevírat, je díky Keyboard Pro 5.0 výborně použitelné zadávání znaků i bez stylusu.

Resco Keyboard Pro 5.0 Resco Keyboard Pro 5.0

Nejluxusnější a nejlepší telefony se dnes prodávají pod značkou HTC, ale možná to brzy přestane platit. SonyEricsson je akcionář Symbianu a pod tímto operačním systémem provozoval do dnešního dne veškeré své chytré telefony. To je ale věc minulosti. Dnes představený absolutní high-end SonyEricssonu je totiž založen na Windows Mobile 6 Professional, jak ukazuje model XPERIA X1.

Výbava je podobná jako u HTC Kaiser (tedy maximální), displej má rozlišení 800x480 bodů (úhlopříčka je ale jen 3"), váha je pouze 145 gramů, podporovány jsou veškeré sítě GSM v Evropě, USA i Asii, z datových služeb mobil umí GPRS, EDGE, UMTS, 3G (HSDPA/HSUPA), samozřejmě obsahuje Wifi, Bluetooth, integrovanou citlivou GPS a připojuje se k PC také přes klasický miniUSB konektor. Interní paměť je 400MB a rozšířit se dá pomocí microSD karet (s kapacitou až 8GB, v budoucnu i více).

Ve srovnání na mimořádně směšný hloupý telefon od Apple (bez možnosti doinstalace programů, bez GPS, bez hlasového vytáčení, bez MMS, bez klávesnice, bez joysticku, bez moderních datových přenosů a tisíce jiných věcí) vynikne u SE X1 i propracované dotykové ovládání, což umí řadu let už Windows Mobile, ale SonyEricsson zde uvádí vlastní nadstavbu.

Ovládat telefon je možné také pomocí výsuvné QWERTY klávesnice, kurzorových kláves či optického joysticku, kdy každý způsob je ideální v jiné situaci (SonyEricsson X1 prostě člověka nikdy neomezuje). Součástí velice bohaté výbavy je i kvalitní 3.2Mpx fotoaparát, možnost přehrávat video v DVD kvalitě či videohovory.

Jednoznačnou výhodou je použití Windows Mobile, pro které je dostupné největší portfolio vysoce kvalitních programů, od navigačních aplikací, přes diáře a organizaci času, až po tisíce her, a snadný sync na Windows XP/Vista (s Outlookem).

Myslím, že můžeme říci, že v H2 2008 zde bude nový král mobilních telefonů. Zatím je král mobilních telefonů jednoznačně HTC Kaiser, ale SonyEricsson X1 bude zřejmě ještě lepší, minimálně marketingovým zvukem svojí značky.

Podle dříve publikovaných informací možná tento telefon pro SonyEricsson dělá přímo HTC, ale prodávat se bude jen pod značkou SE. A to je dobře, SonyEricsson je vynikající značka a pro prosazení Windows Mobile v Evropě se nic lepšího nemohlo stát. Microsoft a nároční zákazníci mohou slavit. Nový SonyEricsson XPERIA X1 je z pohledu funkcí, technologií, ovládání i designu naprostá bomba od zavedené evropské společnosti.

SonyEricsson X1 - high-end s Windows MobileSonyEricsson X1 - high-end s Windows Mobile

HTC Kaiser (aka TyTN II), současný absolutně nejlepší chytrý telefon, dostal oficiální upgrade na Windows Mobile 6.1. Zatím bohužel jen anglicky. Ve světě výrobců telefonů není právě zvykem dávat upgrade na nový operační systém zdarma, ale HTC jej přesto nabízí.

Windows Mobile 6.0 CSY ROM - stabilní a prověřená

Osobně používám HTC Kaiser s ROM 1.83.462.0 CSY, což je úžasná WM 6.0 ROM, která má přímo v sobě integrovanou češtinu (nemusí se tedy doinstalovávat ve formě Sunnysoft Interwrite). Po doplnění o Radio 1.27.12.32 se jedná o 100% stabilní a velice rychlou kombinaci.

Windows Mobile 6.0 - OS Windows Mobile 6.0 - ROM

Windows Mobile 6.1 WWE ROM - nejnovější bez češtiny

Na webu xda-developers.com se objevila ROM verze 3.28.405.0 WWE (WWE značí anglickou verzi) s Radio verze 1.65.16.25. Obsahuje nejnovější verzi OS, tedy WM 6.1, a integrovaných pár zlepšení HTC aplikací, zatím ovšem neexistuje CSY verze (a není ani jisté zda bude). Jedná se nicméně o oficiální, podepsaný, release od HTC.

Sám jsem se před pár dny rozhodl po 3/4 roce Kaisera přeflashovat na novější ROM, a nakonec jsem zůstal (paradoxně) u té starší české. Novější neoficiální ROM ("cooked") nejsou stabilní, vždy v nich něco nefunguje, a ta oficiální WM 6.1 není až taková rychlostní bomba (ona už ROM 1.83.462.0 CSY je velice rychlá), aby se kvůli tomu vyplatilo obětovat češtinu.

Pokud máte v HTC Kaiser ještě 3/4 roku starou ROM, upgrade se asi vyplatí, pokud používáte novější s integrovanou češtinou, asi to není potřeba řešit. Ono práce s reinstalací desítek programů a jejich nastavením je na celý den, a backup a restore všeho z WM 6.0 na 6.1 bych kvůli stabilitě rozhodně nedoporučil.

Nicméně, pokud chcete to nejnovější, takto to bude vypadat:

Windows Mobile 6.1 - OS Windows Mobile 6.1 - ROM

Pro flashování se vám může hodit i HTC Kaiser HardSPL.

Vždy když píšu něco o grafických kartách, XBoxu 360 či o počítačových hrách, tak se najde nějaký zaostalý „chytrolín“, který touto činností naoko pohrdá. Raději totiž pasivně kouká na telenovely na Primě či Nově, místo aby se aktivně účastnil „akce“, tedy nějaké počítačové hry. Podle těchto „chytrolínů“ jsou počítačové hry jen pro děti.

Jenže ono je to jinak. Pohrdání (tím co dotyčný nezná) není znakem moudrosti, ale mnohem častěji rozvíjející se debility a zaostalosti. Hrát počítačové hry je velice moderní a pokrokové. A televize je hrubě out.

Podle výzkumů 40% dospělých američanů hraje hry. Hraní her je totiž mnohem aktivnější činnost než „čumět na bednu“. Vyžaduje to soustředění, rozvíjí inteligenci, pozornost, kombinační schopnosti a mnoho dalších dovedností. Ve hře je člověk ústřední postavou, kolem něj se odvíjí děj, ovlivňuje jej, a není pouze pasivním divákem dalšího dílu Dallasu ležícím na gauči a pijícím české pivo či v lepším případě francouzské víno.

Největší potenciál se navíc skrývá v online hraní, kde kromě těchto pozitivních aspektů přistupuje i interakce s desítkami či tisíci dalších skutečných postav, ovládaných místo umělé počítačové inteligence reálnými lidmi. A to již je skutečné soupeření, reálný sport.

Online si nakonec můžete zahrát i šachy nebo poker. Ale nemusí jít jen o takovéto hry, kde je přínos zjevný... Místo aby se člověk díval v televizi na Kmotra, tak si jej může přímo zahrát. Místo aby se z gauče díval na závody F1, či na rallye, tak si zajede The Grid, Burnout Paradise nebo aspoň Need For Speed a pokud je dobrý, může změřit svoje síly a „řidičské umění“ online s náhodnými protihráči z celého světa či s kamarády na LAN party.

Místo aby se koukal na šedesátý osmý díl pořád stejně tupé detektivky, tak si zahraje Condemned: Criminal Origins a stane se „skutečným“ detektivem. Místo aby sledoval naučný kvíz s deseti primitivními otázkami, tak si zahraje tahovou strategii Age of Empires 3.

Možnosti jsou opravdu nepřeberné. Místo čtení úpadkové beletrie od Viewegha se stane součástí obrovského nového fantastického světa Oblivionu.

Každopádně pokud chcete být „in“, přestaňte se koukat na televizi, a kupte si třeba některou z následujících počítačových her (všechny běží i na starším PC), popřípadě něco pro XBox 360 (GTA IV, Burnout Paradise, ale také Texas HoldEm či Chessmaster Live):

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Age of Empires - strategie, kolonizace, rozvoj oblastí
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Call of Duty 2 - II. světová válka „online“
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Condemned: Criminal Origins - detektivní příběh
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
F.E.A.R. - trochu jiné pojetí výsadkového komanda
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
The GodFather - hra na mafii
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
GTA San Andreas - gangsta rap
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Need for Speed Most Wanted - arkádové honičky aut po městě s policií
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Oblivion - nový a obrovsky rozsáhlý svět, jedinečné RPG
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Quake 4 - brutální masakr pro odreagování mozku po práci

Sledovat televizi je dnes hrubě „out“, to už dělají jen zaostávající důchodci. Ale taky je dobré koupit si kolo, a jet se projet ven ;-)

Windows Vista je na trhu půl roku, osobně používám její Vista Ultimate x64 CZ verzi poslední 4 měsíce a jsem mimořádně spokojen. Jedná se o současný nejlepší operační systém, s nejvíce inovacemi (Apple je bude mimochodem opět částečně kopírovat v OS X 10.5 Leopard), absolutní stabilitou a nejpokročilejšími technologiemi (zejména kernel a správa paměti nemají konkurenci).

Na řadě webů se přesto objevují neustálé diskuse zda má smysl provádět upgrade z Windows XP na Windows Vista. Tento rozsáhlý článek by měl na tuto otázku dát odpověď.

Windows Vista obsahuje stovky nových a aktualizovaných funkcí, nejzásadnější je nová správa paměti, 64bitová podpora, desktopové hledání, akcelerace GUI pomocí grafické karty (Aero), nové multimediální nástroje a nové či aktualizované integrované aplikace. Zásadní změnou je i podstatně vyšší bezpečnost ve formě UAC, kvalitního firewallu a integrovaného antispyware Windows Defender.

Na druhou stranu, Microsoft se zachoval velice velkoryse a "nekomerčně", nabízí totiž hromadu úprav a programů navržených pro Windows Vista ke stažení zdarma i pro Windows XP, v rámci Genuine Advantage programu. Pojďme se tedy podívat na hlavní rozdíly mezi Windows Vista a Windows XP.

Windows Vista Ultimate x64 CZWindows Vista Ultimate x64 CZ

můžete se k tomu vyjádřit!!!!

 
PŘÁTELÉ WEBU: Free Image Hosting at www.ImageShack.us HTML kódy na web, !!KLIKNI!!