webpage.nolimit.cz

Témata

top list

TOPlist>

obrázky

bulanci 150 a vice map

POLO

Oblivion-les

Oblivion-les

Oblivion-chata

Oblivion-chata

tato stránka

Specialista na dovoz vozidel ze zahraničí

ankety

Co je lepší ?

o2 (2199)
 

vodafone (2203)
 

t-mobile (2181)
 

Koho volíte ?

ods (2104)
 

kdu-čsl (2041)
 

ksčm (2114)
 

sz (2071)
 

čssd (2096)
 

Líbí se vám tato stránka ?

ano (2266)
 

nevím (2196)
 

ne (2187)
 

Z diskuze...

počítadlo

technika

Počítačové hry jsou pro inteligentní a aktivní lidi, ne pro důchodce

Vždy když píšu něco o grafických kartách, XBoxu 360 či o počítačových hrách, tak se najde nějaký zaostalý „chytrolín“, který touto činností naoko pohrdá. Raději totiž pasivně kouká na telenovely na Primě či Nově, místo aby se aktivně účastnil „akce“, tedy nějaké počítačové hry. Podle těchto „chytrolínů“ jsou počítačové hry jen pro děti.

Jenže ono je to jinak. Pohrdání (tím co dotyčný nezná) není znakem moudrosti, ale mnohem častěji rozvíjející se debility a zaostalosti. Hrát počítačové hry je velice moderní a pokrokové. A televize je hrubě out.

Podle výzkumů 40% dospělých američanů hraje hry. Hraní her je totiž mnohem aktivnější činnost než „čumět na bednu“. Vyžaduje to soustředění, rozvíjí inteligenci, pozornost, kombinační schopnosti a mnoho dalších dovedností. Ve hře je člověk ústřední postavou, kolem něj se odvíjí děj, ovlivňuje jej, a není pouze pasivním divákem dalšího dílu Dallasu ležícím na gauči a pijícím české pivo či v lepším případě francouzské víno.

Největší potenciál se navíc skrývá v online hraní, kde kromě těchto pozitivních aspektů přistupuje i interakce s desítkami či tisíci dalších skutečných postav, ovládaných místo umělé počítačové inteligence reálnými lidmi. A to již je skutečné soupeření, reálný sport.

Online si nakonec můžete zahrát i šachy nebo poker. Ale nemusí jít jen o takovéto hry, kde je přínos zjevný... Místo aby se člověk díval v televizi na Kmotra, tak si jej může přímo zahrát. Místo aby se z gauče díval na závody F1, či na rallye, tak si zajede The Grid, Burnout Paradise nebo aspoň Need For Speed a pokud je dobrý, může změřit svoje síly a „řidičské umění“ online s náhodnými protihráči z celého světa či s kamarády na LAN party.

Místo aby se koukal na šedesátý osmý díl pořád stejně tupé detektivky, tak si zahraje Condemned: Criminal Origins a stane se „skutečným“ detektivem. Místo aby sledoval naučný kvíz s deseti primitivními otázkami, tak si zahraje tahovou strategii Age of Empires 3.

Možnosti jsou opravdu nepřeberné. Místo čtení úpadkové beletrie od Viewegha se stane součástí obrovského nového fantastického světa Oblivionu.

Každopádně pokud chcete být „in“, přestaňte se koukat na televizi, a kupte si třeba některou z následujících počítačových her (všechny běží i na starším PC), popřípadě něco pro XBox 360 (GTA IV, Burnout Paradise, ale také Texas HoldEm či Chessmaster Live):

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Age of Empires - strategie, kolonizace, rozvoj oblastí
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Call of Duty 2 - II. světová válka „online“
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Condemned: Criminal Origins - detektivní příběh
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
F.E.A.R. - trochu jiné pojetí výsadkového komanda
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
The GodFather - hra na mafii
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
GTA San Andreas - gangsta rap
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Need for Speed Most Wanted - arkádové honičky aut po městě s policií
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Oblivion - nový a obrovsky rozsáhlý svět, jedinečné RPG
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Quake 4 - brutální masakr pro odreagování mozku po práci

Sledovat televizi je dnes hrubě „out“, to už dělají jen zaostávající důchodci. Ale taky je dobré koupit si kolo, a jet se projet ven ;-)

Žádné komentáře
 
PŘÁTELÉ WEBU: Free Image Hosting at www.ImageShack.us HTML kódy na web, !!KLIKNI!!