webpage.nolimit.cz

Témata

top list

TOPlist>

obrázky

bulanci 150 a vice map

POLO

Oblivion-les

Oblivion-les

Oblivion-chata

Oblivion-chata

tato stránka

Specialista na dovoz vozidel ze zahraničí

ankety

Co je lepší ?

o2 (2199)
 

vodafone (2203)
 

t-mobile (2181)
 

Koho volíte ?

ods (2104)
 

kdu-čsl (2041)
 

ksčm (2114)
 

sz (2071)
 

čssd (2096)
 

Líbí se vám tato stránka ?

ano (2266)
 

nevím (2196)
 

ne (2187)
 

Z diskuze...

počítadlo

technika

SonyEricsson představil fantastický mobil s Windows Mobile

Nejluxusnější a nejlepší telefony se dnes prodávají pod značkou HTC, ale možná to brzy přestane platit. SonyEricsson je akcionář Symbianu a pod tímto operačním systémem provozoval do dnešního dne veškeré své chytré telefony. To je ale věc minulosti. Dnes představený absolutní high-end SonyEricssonu je totiž založen na Windows Mobile 6 Professional, jak ukazuje model XPERIA X1.

Výbava je podobná jako u HTC Kaiser (tedy maximální), displej má rozlišení 800x480 bodů (úhlopříčka je ale jen 3"), váha je pouze 145 gramů, podporovány jsou veškeré sítě GSM v Evropě, USA i Asii, z datových služeb mobil umí GPRS, EDGE, UMTS, 3G (HSDPA/HSUPA), samozřejmě obsahuje Wifi, Bluetooth, integrovanou citlivou GPS a připojuje se k PC také přes klasický miniUSB konektor. Interní paměť je 400MB a rozšířit se dá pomocí microSD karet (s kapacitou až 8GB, v budoucnu i více).

Ve srovnání na mimořádně směšný hloupý telefon od Apple (bez možnosti doinstalace programů, bez GPS, bez hlasového vytáčení, bez MMS, bez klávesnice, bez joysticku, bez moderních datových přenosů a tisíce jiných věcí) vynikne u SE X1 i propracované dotykové ovládání, což umí řadu let už Windows Mobile, ale SonyEricsson zde uvádí vlastní nadstavbu.

Ovládat telefon je možné také pomocí výsuvné QWERTY klávesnice, kurzorových kláves či optického joysticku, kdy každý způsob je ideální v jiné situaci (SonyEricsson X1 prostě člověka nikdy neomezuje). Součástí velice bohaté výbavy je i kvalitní 3.2Mpx fotoaparát, možnost přehrávat video v DVD kvalitě či videohovory.

Jednoznačnou výhodou je použití Windows Mobile, pro které je dostupné největší portfolio vysoce kvalitních programů, od navigačních aplikací, přes diáře a organizaci času, až po tisíce her, a snadný sync na Windows XP/Vista (s Outlookem).

Myslím, že můžeme říci, že v H2 2008 zde bude nový král mobilních telefonů. Zatím je král mobilních telefonů jednoznačně HTC Kaiser, ale SonyEricsson X1 bude zřejmě ještě lepší, minimálně marketingovým zvukem svojí značky.

Podle dříve publikovaných informací možná tento telefon pro SonyEricsson dělá přímo HTC, ale prodávat se bude jen pod značkou SE. A to je dobře, SonyEricsson je vynikající značka a pro prosazení Windows Mobile v Evropě se nic lepšího nemohlo stát. Microsoft a nároční zákazníci mohou slavit. Nový SonyEricsson XPERIA X1 je z pohledu funkcí, technologií, ovládání i designu naprostá bomba od zavedené evropské společnosti.

SonyEricsson X1 - high-end s Windows MobileSonyEricsson X1 - high-end s Windows Mobile
Žádné komentáře
 
PŘÁTELÉ WEBU: Free Image Hosting at www.ImageShack.us HTML kódy na web, !!KLIKNI!!