webpage.nolimit.cz

Témata

top list

TOPlist>

obrázky

bulanci 150 a vice map

POLO

Oblivion-les

Oblivion-les

Oblivion-chata

Oblivion-chata

tato stránka

Specialista na dovoz vozidel ze zahraničí

ankety

Co je lepší ?

o2 (2199)
 

vodafone (2203)
 

t-mobile (2181)
 

Koho volíte ?

ods (2104)
 

kdu-čsl (2041)
 

ksčm (2114)
 

sz (2071)
 

čssd (2096)
 

Líbí se vám tato stránka ?

ano (2266)
 

nevím (2196)
 

ne (2187)
 

Z diskuze...

počítadlo

NBA Live 07 - freestyle superstar

NBA Live 07 - freestyle superstar

hodnocení BW: 71%

Na podzim již tradičně vychází několik sportovních titulů od EA Sports. Po Fifě, NHL přichází i basket NBA 07.

lokalizace Původní

Reklama

Za poslední roky jsme si již zvykli, že na podzim tradičně vychází několik sportovních her, zejména od velkofirmy EA Sports. Po recenzi na NHL 07, FIFA 07, přichází na řadu další oblíbený titul: NBA Live 07. Basketbal sice u nás nemá vybudovanou velkou základnu fanoušků, nicméně série NBA od EA Sports se řadí k těm zdařilejším kouskům, co nám chlapci z EA koždoročně servírují. Letos nám toho autoři naslibovali mnoho. Velké prezentace next-gen animačních systémů, mimiky hráčů, velké realističnosti, navnadí nejednoho fanouška basketbalu, a tak si pojďme tedy říci, co je na tom pravdy.

Řekněme si to narovinu, nějaká velká revoluce se nekoná a NBA Live 07 je prakticky stejné jako předchozí ročník. Ale nepředbíhejme a začněme pěkně od piky. První, co po nainstalování hry uvidíte je samozjřejmě intro. Sice vás neupoutá intro složené ze skutečných akcí z NBA s dobrou černošskou hudbou, nicméně takové neslané nemastné intro přímo z enginu hry. Průser však nastává po vstupu do menu, které je snad do slova a do písmene stejné jako minule. Tedy klasická nabídka jako rychlá hra, dynastie, sezóna, online hra, play-off a podobně. Tyto položky budou dozajista nejpoužívánější, nicméně budete se moci prozkoušet i celý all-star víkend, střelbu z trojky nebo smečování, což je v rámci tréninku. Nejzajímavějí je bezpochyby mód Dynasty, který je od minula trochu pozměněn. Již nebudete mít možnosti jenom najmout trénera a skauta, ale budete pracovat s daleko více věcmi. Tou nejpotřebnější je morálka týmu a jejich vzájemná sehranost, na které budete pracovat. Zprávy pomocí e-mailů, na které jsme již zvyklí několik let nejen z NBA, jsou letos okořeneny i o takové bulvární zprávy, že hvězda Shaq nosí nové tetování nebo účes a podobně.

Jsou to průmerní basketbalisté, kteří jsou povětšinu času na lavičce, nicméně občas má takový hráč potenciál v utkání zazářit.

Loni jsme již byli seznámeni s prvkem Freestyle Superstar - tak byli označeni velké hvězdy typu Kobe Bryant či Shaq O'neal. Tito hráči mají několik oblastí ve kterých vynikají. Takže si tedy budete moci zvolit, jestli vaše hvězda rozhodne zápas skvěle trefenou trojkou nebo vynikajícím doskokem, protože Freestyle Superstar toho umí opravdu mnoho. Ostatní hráčí jsou rozděleny mezi obyčejné hráče, X-Factor hráče, hvězdy a samozřejmě opěvované superstar. S obyčejnými hráči můžete tak maximálně driblovat a občas trefit desku u koše. Hráči, kteří jsou označeni jako hvězdy mohou nabídnout o něco více, tedy vynikají ve více oblastech, a tak s nimi můžete efektivně přihrávat, střílet i blokovat. Novinkou v NBA Live 07 jsou hráči označení X-Factor. Jsou to průměrní basketbalisté, kteří jsou povětšinu času na lavičce, nicméně občas má takový hráč potenciál v utkání zazářit. Takže pokud pár sekund před koncem prohráváte o pár bodů, můžete na hřiště povolat hráče označeného X-Factorem a ten se pak omezenou dobu chová jako všemožná Freestyle Superstar. Není to však pravidlem a tak povětšinou stejně povoláte na hřiště osvědčeného tahouna, který rozhodne.

Pojďmě se teď podívat na novinky přímo ve hře. Největším vylepšením jsou přihrávky. Ty fungují velice jednoduše, což usnadní hraní nejednomu začátečníkovi. Všechny přihrávky ovladáte pouze dvěma tlačítky, jedním, kterým určujete směr přihrávky a druhým sílu. Pokud tedy chcete přihrát obyčejně, stačí stisknout tlačítko pro přihrávku a naznačit směr, pokud budete chtít nahodit balón daleko, podržíte tlačítko déle. Hráči jsou opět o něco chytřejší a pěkně si nabíhají do volných prostorů, kam lehce můžete poslat přihrávku do běhu. A pokud budete chtít pod soupeřovým košem si efektivně zapřihrávat, můžete využít i třetího hráče, kterému nahrajete, zmáčknete tlačítko pro přihrávku a ten ihned pošle balón dalšímu hráči. Série takových rychlých přihrávek v ohni soupeře často vede k hezkým zakončením, které jsou mimochodem okořeniny skvělými animacemi hráčů, zejména pak těch, kteří jsou označeni jako tolikrát zmiňovaná Freestyle Superstar. 

Tady v NBA Live 07 se musíme spokojit s postavami, jejichž grafika by byla možná brána jako kvalitní v NBA 99.

Ačkoliv by se mohlo zpočátku zdát, že virtuální basketbal je velice težký na ovladání, opak je pravdou. Je dokonce přístupnější naprostým lajkům, kteří i na nejnižsí obtížnost se ihned dostanou do hry. Naproti tomu NHL 07 či FIFU 07, musíte cvičit o hodně déle, než NBA. Nicméně hraní na nejnižsí obtížnost je pro opravdové začátečníky, a tak pravá hra začíná až na tu obtížnost nejvyšší, kdy musíte využívat různé taktiky nebo již zmiňované hráče s X-Factorem, kteří dokáží poměrně lehce rozhodnout utkání.

NBA 2k7

Alternativou pro hráče, kteří vlastní konzoli, je NBA 2k7. Chlápci z 2K Sports již prokázali, že nejsou žádní amateři, a pokud tedy máte odpor k sériím od EA Sports a chcete si zahrát basketbal, můžete sáhnout právě po titulu NBA 2k7. Nicméně tato možnost je pouze pro konzolisty. Na obalu NBA 2k7 se objeví freestyle superstar Shaq O'neal, což pro něj není první podobná zakázka, ale již v roce 1994 se stal patronem svého vlastního titulu Shaq Fu pro platformu Amiga a SNES. Nebyl to basketbal, jak by se mohlo na první pohled zdát, nicméně klasická bojovka ve stylu Virtual Fighter, ve které mocný Shaq musel porazit 11 protivníku, aby zachránil milovaného synovce, na kterého narazil v jiném světě nebo dimenzi při zápase v Tokiu :-).

Co mi však ve hře chybí, jsou přehlednější kamery. Ačkoliv se dá na kamery zvyknout, hra by mohla být díky lepší kameře více přehlednější. Občas se totiž stává, že pokud pod vaším nebo soupěřovým košem je hromada hráčů, moc se v tom nedá vyznat, nehledě na to, že se také stává, že hráči se octnou tak nějak v sobě, třeba ruka jednoho hráče vykukuje skrz druhého a podobně. Ani diváci v hledišti nejsou zpracováni moc kvalitně, ale na to jsme již ale zvyklí, ostatně ve Fifě se musíme spokojit s 2D texturami. Tady v NBA Live 07 se musíme spokojit s postavami, jejichž grafika by byla možná brána jako kvalitní v NBA 99. Jinak okolní grafika haly nebo hráčů vypadá poměrně dobře, ale nevidiím v ní moc velký rozdíl oprotí předchozímu dílu, autoři si na tom mohli nechat více záležet.

Klady a zápory
Plus Vylepšený systém přihrávek
Plus X-Factor, taktika, realističnost

Mínus Zastaralá grafika
Mínus Občasná nepřehlednost

Cena 1399 Kč
CZ
Český manuál

Ačkoliv nám autoři povídali, že hra přinese plno next-gen vylepšení, které je pouze na Xbox360 - na to můžeme říct snad jen sliby chyby - není NBA Live 07 jistě žádný propadák a je opět o něco propracovanější, než minulý rok, což znamená, že je to asi nejlepší basketbal, který si můžete v těchto a následujících dnech pořídit. Plusem je fakt, že hra není nikterak moc náročná a rozběhnete ji i na průměrnějších strojích. A tak vylepšené přihrávky, animace po zavěšení, X-Factory a v neposlední řadě, oproti Fifě nebo NHL, i dobrý komentář, ze hry NBA Live 07 dělají poměrně slušný a obstojný baketbal.

 
PŘÁTELÉ WEBU: Free Image Hosting at www.ImageShack.us HTML kódy na web, !!KLIKNI!!