webpage.nolimit.cz

Témata

top list

TOPlist>

obrázky

bulanci 150 a vice map

POLO

Oblivion-les

Oblivion-les

Oblivion-chata

Oblivion-chata

tato stránka

Specialista na dovoz vozidel ze zahraničí

ankety

Co je lepší ?

o2 (2199)
 

vodafone (2203)
 

t-mobile (2181)
 

Koho volíte ?

ods (2104)
 

kdu-čsl (2041)
 

ksčm (2114)
 

sz (2071)
 

čssd (2096)
 

Líbí se vám tato stránka ?

ano (2266)
 

nevím (2196)
 

ne (2187)
 

Z diskuze...

počítadlo

World of WarCraft: Wrath of Lich King

World of WarCraft: Wrath of Lich King

Blizzard oficiálně ohlásil v pořadí již druhé rozšíření pro WoW s podtitulem Wrath of Lich King. Společně s tím se vynořilo mnoho nových informací, které se týkají jak nejbližší budoucnosti, tak vlastního datadisku.

Žánr: online
Datum vydání svět: 4Q 2008
Datum vydání v ČR: 4Q 2008


WoW: Wrath of Lich King Blizzard oficiálně ohlásil v pořadí již druhé rozšíření pro MMORPG World of WarCraft s podtitulem Wrath of Lich King. Společně s tím se vynořilo mnoho nových informací, které se týkají jak nejbližší budoucnosti, tak vlastního datadisku. Podívejme se společně na to, co dosud víme.

"Události, které uvedl do pohybu Lich King Arthas, mohou vést až k úplnému vyhubení života v Azerothu."

Události, které uvedl do pohybu Lich King Arthas, mohou vést až k úplnému vyhubení života v Azerothu. Armáda nemrtvých ohrožuje celou zemi a pouze ti nejmocnější hrdinové mohou čelit této hrozbě. Na vydaném traileru sledujeme dva hrdiny Aliance, kterak na lodi přijíždějí na nový kontinent Northrend. Ten se objevuje ve starém světě a již podle jména hráče očekávají především více či méně zasněžené oblasti. Hrdinové putují přes relativně vstřícně vyhlížející základní zónu, přes válkou spálené lesy, po chmurně zasněžené kopce. Země jakoby sama touží nové návštěvníky sprovodit ze světa. První z hrdinů umírá rukou sněžného obra, druhý, za soumraku, obklíčen přesilou nemrtvé havěti. Posléze ale povstane jako Death Knigh.

WoW: Wrath of Lich King - toto není Death Knight ;) Death Knight
Nejedná se o uvedení přímo nové postavy, ale o oživení starého konceptu tzv. hrdinských tříd. V praxi to znamená, že Death Knight se zpřístupní ve hře až po splnění docela drsné série úkolů a to přímo už na poměrně vysoké úrovni. Spekulovalo se, pro které rasy a povolání bude Death Knight přístupný, nakonec to ale vypadá, že zcela pro kohokoliv – stačí splnit onu sérii úkolů, ačkoliv finální rozhodnutí ještě nepadlo. O starou postavu hráč samozřejmě nepřijde, pouze si odemkne další.

Death Knight samotný v partě zastoupí pozici tanka či damage dealera, k tomu mu poslouží buď pořádný sekáček (2H), případně do každé ruky něco (dualwield). Dále víme, že Death Knight nepoužívá manu ani energii, ve hře se objeví nový systém run. Runy se dělí na tři typy (Blood, Frost, Unholy), vyřezávají se do zbraně (a to pouze mimo bitvu), přičemž určitá kouzla runu aktivují, případně použití kouzla danou runu zničí. Známe už i první kouzla - „Army of the Dead“ vyvolá několik nemrtvých pomocníků, kteří určitý čas bojují na straně Death Knighta.

Northrend a novinky
Nový kontinent si žádá i zvýšení maximální úrovně a to na hodnotu 80. Čas potřebný k jejímu dosažení z úrovně 70 by měl zabrat stejně času jako z 60 na 70. Mnoho hráčů napadá otázka – bude současné epická výbava opět horší než zelené předměty v Northrendu? Blizzard již potvrdil že ano – zbroj na úrovni T4 bude horší než obyčejné zelené předměty, výbava z Black Temple (T6) vydrží o něco déle, ale ne moc. Hráči se mohou těšit na nová kouzla, pokud jde o talenty, strop se zvyšuje na 51. Bude ještě zajímavé sledovat, jak se Blizzard popere s vybalancováním hry.

WoW: Wrath of Lich King Z hlediska PvE obsahu zůstane zachován starý koncept, to znamená instance pro 5 lidí, jejich heroické verze a nakonec výzvy pro maximálně 25 lidí. Dá se předpokládat i nová várka frakcí u nichž si hráč přijde na pěkné předměty, pokud plněním úkolů dosáhne určité reputace. Aby toho nebylo málo, o slovo se hlásí nová profese. Ta se jmenuje Inscription a umožní hráči více si přizpůsobit vlastní kouzla, což pro variabilitu hry zní zajímavě. V intencích toho, co konkurence má a WoW ne, se Blizzard zaměří i na možnost měnit účesy avatarů a coby bonus přidá i další tanečky.

PvP
Zápasy s ostatními hráči tvoří nedílnou součást hry. I zde si Blizzard pod tlakem konkurence uvědomil (Warhammer Online mu šlape na paty), že má co dohánět a vytasil se s léta slibovanými trumfy. Těmi jsou dobývací stroje a zničitelné budovy, nikoliv však pouze v rámci bitevního pole (jedno se chystá) ale především v zájmu znovuoživení World PvP, u kterého Blizzard stále nedokáže dostatečně motivovat hráče.

"Death Knight se zpřístupní ve hře až po splnění docela drsné série úkolů."

WoW: Wrath of Lich King Některé změny se chystají i do blížícího se patche. Objevil se problém s hráči, kteří se přihlásí na bitevní pole, ale zůstávají stát na místě a pouze jednou za čas zmáčknou klávesu, aby je hra nevykopla ven. Tito hráči přesto sbírají body. Na internetu se objevilo i video neprůstřelného systému: hráč připevnil klacek na otáčející se větrák, jehož hrot pak v nepravidelných intervalech narážel na klávesu určenou pro skákání, čímž hráč oznamuje hře, že je přítomen a ta jej nevyhodí ven. Blizzard přichází s řešením, kdy podobné „farmáře“ hráči označí vlaječkou, která jim zamezí získávat honor body – do okamžiku, než se pustí do bitvy.

Dále se hovoří o zpřístupnění silných aréna sezóna 1 věcí skrze honor systém a to v době, kdy začne třetí sezóna a spolu s ní se objeví i nové předměty. Také se počítá s tím, že pro zakoupení některých věcí, zřejmě zbraní, bude třeba dosáhnout určitého arena ratingu. Plánují se různé velikosti stejných bitevních polí a konečně i PvP mezi gildami.

WoW: Wrath of Lich King Shaman a Paladin úprava talentů
Zde si dovolím přímo zkopírovat info z Worldofraids a to v původním znění s titulky, které je pro hráče těchto postav srozumitelnější.

Retribution Paladin Changes
- Crusader Strike CD reduced to 6 seconds
- Vengance CD increased to 30 seconds
- The 3 point talent “improved seal of the crusader” has been replaced with the 3 point talent “sanctified crusader” (+3% crit bonus for all attackers effect).
- The 3 point talent “sanctified crusader” has been replaced with the 3 point talent “Sanctified Seals”. Tooltip reads “Increases spell and melee crit by 3% (with 3 pts) reduces the duration sanctified seals." (the end of the tooltip makes no sense and is probably not finished).
- *unconfirmed* Vindication is reducing ALL stats by 15%.

WoW: Wrath of Lich King

"Aby toho nebylo málo, o slovo se hlásí nová profese. Ta se jmenuje Inscription."

Enhancement Shaman Changes
- Shamanistic Rage now lowers all damage taken by 30% when active along with the mana effect.
- Mental quickness now gives +spell damage and healing = to 30% of attack power.
- *NEW TALENT* Shamanistic focus will replace the 2 hand mace and axe skill. It will lower the mana cost of our shocks by 60% and has a chance to proc when we get a melee crit.

V bodech
- Než vyjde Wrath of Lich King, plánuje Blizzard minimálně dvě nové instance: jednu těžkou pro pokořitele Black Temple a druhou přístupnější Zul'Aman. Ta bude zajímavá v tom, že kvalitu předmětů určí rychlost dobrodruhů (a mimochodem, padat tam bude vzácný mount – medvěd).
- Plánuje se minimálně jedna další Caverns of Time instance, v níž hráč nahlíží do minulosti světa WoW
- Integrace populárních add-onů do hry (threat meter, item rack, deadly boss mode)
- Hráči stále nebudou moci používat létací mounty ve starém světě
- Profesi inženýrství čeká další tuning

Jak vidno, Blizzard chystá celou škálu novinek, uvidíme, zda-li to bude stačit na konkurenci. Dá se předpokládat, že hráči budou chtít prostě jen zkusit zase něco nového a pokud nebudou spokojeni, vrátí se. Čas ukáže.

 
PŘÁTELÉ WEBU: Free Image Hosting at www.ImageShack.us HTML kódy na web, !!KLIKNI!!